Technická podpora

Každá, i zapeklitá situace má řešení, když víte, jak na to. Stavíme na více než třicetiletých zkušenostech a své poznatky a znalosti rádi předáváme dál. My vás v tom nenecháme.

Domluvit konzultaci

Nekupujete zajíce v pytli

Pravidelně pořádáme předváděcí akce a prezentace lakovacích systémů, kde zákazníkům ukazujeme, jak dosáhnout požadovaného odstínu či požadovaných vlastností povrchové úpravy.

Koupí produktu to nekončí

Stejně tak, jako pomůžeme s výběrem lakovacího systému či určením konkrétního odstínu barvy, poradíme i s vlastní aplikací jednotlivých vrstev lakovacího systému. Vážíme si stálých zákazníků, jsme vám proto kdykoliv k dispozici.

Pomoc, když se nedaří

Navzdory předpokladům a dodržení pracovních postupů se ne vždy daří docílit požadovaného výsledku. I malou změnou technologického postupu lze výsledný efekt ovlivnit. Poradíme Vám.

Prostor pro úspory je vždy

S ohledem na úsporu energie, času či pracovní síly dokážeme navrhnout odpovídající lakovací systém a technologii. Zrevidujeme Vaše aktuální podmínky a navrhneme úsporná řešení.

Perfektní barevná shoda

Lakování osobních a užitkových vozů

Zákazníci z autolakoven se na nás nejčastěji obracejí s dotazy ohledně koloristiky. Pomáháme jim s diagnostikou odstínu, s orientací v recepturách, řešíme individuální požadavky a problémy.

Sledujeme trendy v oboru, používáme nejmodernější nástroje a technologie, organizujeme odborné semináře. Máme tým koloristů a techniků, kteří jsou připraveni zodpovědět Vaše dotazy.

Lakování vozů
Estetika i funkčnost

Lakování v lehkém průmyslu

Podkladový materiál, prostředí, funkční a užitné vlastnosti, životnost, struktura, vzhled, odstín, způsob a klimatické podmínky při aplikaci, samozřejmě i cena, to vše hraje roli při rozhodování, jaký nátěrový systém použít. My Vám rozhodování usnadníme a nátěrový systém navrhneme. Nabízíme vždy různé alternativy od různých výrobců. Spočítáme spotřebu materiálu a celkové náklady. Doporučíme materiál vhodný pro případnou pozdější opravu nátěru.

Lehký průmysl
Antikorozní ochrana

Speciální nátěrové systémy pro těžký průmysl

Na základě konkrétního zadání od zákazníka specifikujícího podkladový materiál, korozní prostředí a požadovanou životnost navrhujeme nátěrový systém vyhovující daným podmínkám. Doporučíme vhodnou předúpravu povrchu, spočítáme předpokládanou spotřebu materiálu a jeho celkovou cenu.

Veškeré námi nabízené nátěrové systémy PPG PMC odpovídají EN ISO 12944-5 a NORSOK M-501.

Těžká technika
Bezpečnost na prvním místě

Letecké tmely a nátěrové hmoty

V leteckém průmyslu se veškeré výrobní procesy a servis podřizují především bezpečnosti provozu letadel. Striktně se dodržují technologie a předpisy, používá se výhradně výrobci schválený materiál, sleduje se jeho kvalita a životnost, samozřejmostí je obsáhlá dokumentace k použitým výrobkům.

Dokážeme poradit, jaký nejvhodnější materiál použít pro danou situaci, orientujeme se dobře v leteckých lacích, tmelech, odstraňovačích nátěru, leteckých olejích a mazivech, hydraulických kapalinách a různém doprovodném materiálu používaném v tomto oboru. Navíc zprostředkováváme technickou podporu přímo od výrobce PPG Aerospace.

Lakování letadel
Lakovna na klíč

Projektování a stavba lakovacích kabin na míru

V lakovnách jsme jako doma. Známe potřeby našich zákazníků, známe technologie, známe produkty. Navrhneme a postavíme Vám lakovací kabinu na míru Vašim potřebám a dispozicím. Kontaktujte nás pro nabídku.

Lakovací kabiny

Pomůžeme vám s technickými výzvami

Potřebujete-li poradit s výběrem produktu, s jeho aplikací nebo řešíte s nátěrem nějaký technický problém, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím našeho formuláře.

Tomáš Kalivoda

Technik a školitel pro autorefinish

tkalivoda@spectrum-franek.cz +420 602 791 814
Václav Šlauf

Technik a školitel pro průmyslové aplikace

vslauf@spectrum-franek.cz +420 602 185 713
Stanislav Šimon

Manažer pro letecký průmys

ssimon@spectrum-franek.cz +420 724 731 946
Václav Štorek

Manažer pro průmyslovou divizi

vstorek@spectrum-franek.cz +420 606 688 422

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte s našimi podmínkami zpracování osobních údajů.

Ostatní služby

Koloristika

Přesná identifikace barevného odstínu je pro lakovnu zásadní.

Legislativa

Dodržování zákonů a legislativních nařízení je samozřejmost.

Školicí centrum

Pravidelně organizujeme odborná školení. S námi můžete profesně růst.

PPG
NEXA Autocolor
PPG Delfleet One
Quickline
MaxMeyer
PPG Selemix
PPG Protective & Marine
3M