PPG darovalo studentům ISŠA MoonWalk a LINQ

PPG darovalo studentům ISŠA MoonWalk a LINQ

Byli jsme u toho. PPG nedávno slavnostně předalo studentům ISŠA nejmodernější míchačku barev PPG MoonWalk a digitální koloristický systém PPG LINQ. 

Společnost PPG a nadace PPG Foundation se v minulém roce zavázali do roku 2025 celosvětově podpořit programy odborné přípravy kvalifikovaných pracovníků ve výši 2 miliony dolarů. V Evropě pak PPG spustilo projekt darování technologie PPG LINQ odborným školám, které poskytují kvalitní odborné vzdělávání a školení v oblasti autolakýrnictví. Brněnská automobilová škola (ISŠA) je jediná střední škola v České republice, která se díky daru PPG nyní může pyšnit nejmodernějším vybavením, jaké používají profesionálové v oboru. Používání nejmodernějších nástrojů a technologií si klade za cíl zatraktivnit učební obor autolakýrník a pomoci řešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků v automobilovém průmyslu.

Brněnská automobilová škola při praxích pracuje s autolaky a produkty PPG. I když tradiční metody jistě i nadále zůstanou součástí výuky, od teď mohou studenti využívat pro identifikaci barevného odstínu a pro míchání barev nejmodernější nástroje. PPQ LINQ je digitální koloristický systém, který umožňuje s naprostou přesností sejmout pomocí spektrometru z povrchu karoserie její odstín a naměřené hodnoty následně přenést do počítače. Software na bázi umělé inteligence vybere správný odstín, jehož kód lze předat dál do automatizovaného míchacího zařízení PPG MoonWalk. MoonWalk pak s výjmečnou přesností a v požadovaném množství namíchá požadovaný odstín barvy. Míchá i malá množství barvy a zcela beze zbytku, čímž nevzniká odpad a snižují se materiálové náklady.

Bylo nám potěšením se této slavnostní akce zúčastnit a setkat se s nastupující generací mladých autolakýrníků.

V rámci této akce byl představen i 3D simulátor lakování, na kterém si studenti mohli ve virtuální realitě vyzkoušet různé techniky a styly lakování a ty následně porovnat s technickými parametry na počítači.

PPG
NEXA Autocolor
PPG Delfleet One
Quickline
MaxMeyer
PPG Selemix
PPG Protective & Marine
3M