Den otevřených dveří ve Spectrum Franěk

Den otevřených dveří ve Spectrum Franěk

Den otevřených dveří představil nejmodernější technologie, nabídl odborné diskuze a umožnil setkání lidí z oboru lakování aut a průmyslového lakování. Přečtěte si, co mohli zákazníci u nás vidět a zažít.

Minulý týden, ve dnech 30. a 31. května 2024, jsme měli tu čest přivítat naše zákazníky u nás na domácí půdě. Byla to skvělá příležitost ukázat nejnovější technologie a trendy v oblasti koloristiky a lakování, a stejně tak se pochlubit moderním zázemím firmy. 

Ve velkém výstavním stanu se zákaznící mohli setkat se zástupci špičkových značek PPG, SATA, Norton a Farécla, 3M, Graco a DeVilbiss, dozvědět se o novinkách a sdílet své poznatky a zkušenosti. Zajímavá a hlavně ceněná byla i prezentace firmy DAT CZECH & SLOVAK a seznámení s kalkulacemi škodných událostí pomocí umělé inteligence, které se řeší v autoopravnách.

 

Bez povšimnutí nezůstal speciální vůz PPG MoonVan s ukázkou nejmodernější automatické míchačky barev PPG MoonWalk. A svůj obdiv si získal monstrózní truck od Graco s ukázkou pneumatických stříkacích pistolí a příslušného technického vybavení.

 

Naši partneři z Lascam a DRY ICE Technology ukázali zákazníkům, jak snadno lze čistit povrchy pomocí laseru či suchého ledu.

 

Zákazníky jsme provedli firmou a ukázali jim naši moderní míchárnu průmyslových barev. Na lakovně jsme se zaměřili na ukázky různých filtrů pro lakovny, aby si je zákazníci mohli prohlédnout a osahat. Ukázali jsme i různé držáky dílů a další praktické vybavení lakoven. Zákazníci se mohli dozvědět více o expresních a bodových opravách, o systému One Visit, o speciální ionizační pistoli Ionstar a mnoho dalšího. Lákadlem pro soutěživé byl jistě i simulátor lakování využívající virtuální reality, který dokáže vyhodnotit rovnoměrnost pokrytí lakovaného dílu barvou, tloušťku lakované vrstvy, spotřebu barvy, atd. 

 

Velký ruch byl i v prostorách, kde jsme vystavovali infrazářiče, kompresory, myčku stříkacích pistolí, destilační zařízení na recyklaci ředidel, lis použitých plechovek a další zařízení používaná v lakovnách a přidružených provozech. 

Přímo na naší prodejně mohli návštěvníci Dne otevřených dveří vidět opět míchačku barev PPG MoonWalk, kterou sami používáme. Seznámili jsme je i s novinkou tohoto roku - digitálním koloristickým nástrojem PPG LINQ.

Zájem byl i o odborné přednášky na různá témata, jako např. snižování nákladů v průmyslovém lakování či vady nátěrů a jejich testování.

Velký význam pro nás má i vlastní setkání s lidmi z branže, s lidmi podobných profesí a zájmů. A aby akce nebyla jen o práci, pro odlehčení a zábavu jsme si pro návštěvníky připravili 2D závodní trenažer, kde se mohli popasovat s ostatními závodníky na závodním okruhu.

A co závěrem dodat? Bylo to velkolepé, bylo to inzenzivní a hlavně to bylo přínosné. Děkujeme všem zákazníkům, že se k nám přijeli podívat a sdíleli s námi své zkušenosti. Děkujeme dodavatelům, že přispěli k úspěšnosti akce. A děkujeme zaměstnancům, bez kterých by se akce vůbec neuskutečnila.

 

Tak nashledanou příště!

 

PPG
NEXA Autocolor
PPG Delfleet One
Quickline
MaxMeyer
PPG Selemix
PPG Protective & Marine
3M