IMPORTÉR AUTOLAKŮ PPG A NEXA DO ČR

Služby

sluzby.jpg

KOLORISTIKA

ŠKOLÍCÍ CENTRUM

LEGISLATIVA

TECHNICKÁ PODPORA - PORADENSTVÍ

Koloristika

Koloristika pro nátěrové systémy PPG

Kolorimetrické nástroje PPG umožňují pracovat s desítkami tisíc barevných odstínů a pododstínů, vybrat ten správný je otázkou chvíle. Pro snadnou identifikaci daného odstínu slouží colorboxy, které jsou několikrát do roka aktualizovány, moderní spektrofotometry a originální software Paint Manager, umožňující rychlé vyhledání receptury daného odstínu, cenu potřebného množství, kalkulaci VOC těkavých látek, skladové hospodářství nebo online objednání naskladněných materiálů. Běžné jsou koloristické plakáty s umístěním jednotlivých pigmentů v Oswaldově kruhu, vzorníky i pravidelná školení.
Každý lakovací systém má své vlastní colorboxy, které obsahují doslova tisíce štítků a karet s originálním vzorkem barvy, lakovaným originálním lakovacím postupem, označeným kódem a základní informací o typu auta, roku atd. Colorboxy se pravidelně doplňují aktuálními novými kartičkami odpovídajícími všem nejnovějším pododstínům OEM (Original Equipment Manufacture).

 

Stříkací automat

Naprostou přesnost vzorování, zejména při opakovaném míchání téže barvy, zajišťuje stříkací automat s přesně nastavitelným tlakem, pohybem ruky a vzdáleností stříkací hlavy od vzorku, čímž eliminuje odchylky způsobené při ruční aplikaci. Automat je použitelný pro všechny typy pigmentů: uni, metalické, perleťové, xirallic atd.

 

COLORBOXY

PPG Envirobase HP Variant doplněný o základy Prime Deck představují nejvyšší řadu současných colorboxů v systému PPG. Karty jsou lakovány systémem Envirobase HP ručně. MaxMeyer nabízí od roku 2010 colorbox Maxcolor. Delfleet, systém pro užitková vozidla, má k dispozici colorbox Delfleet Chroma Selector s 3 300 barevnými kartičkami pro řadu Delfleet UHS Plus. Selemix pro průmyslové nátěry má k dispozici více než 20 000 receptur s maximální přesností odstínu i přesto, že jsou tónovány v různých pojivech. Pracuje s TICS Selemix Chromatic, obsahujícím více než 4 000 lakovaných vzorků.

 

On-line servis

barevných receptur dostupných 24 hodin denně 7 dní v týdnu

Vyhledávání receptur PPG on-line

Vyhledávání receptur Selemix on-line

 

Spektrofotometry a software

Spektrofotometr X-Rite CM64 RapidMatch využívá velmi kvalitní technologii použité optiky. Díky pětiúhlému snímání povrchu je software schopen přesně přiřadit barevný odstín, včetně určení velikosti (hrubosti) použitých metalických zrn a perleťových slíd. RapidMatch ve spolupráci s Paint Managerem přiřazuje a nabízí nejblíže nalezené, již vytvořené receptury. Pokud je odchylka nalezené receptury příliš vysoká, spektrofotometr umí recepturu upravit a přiblížit lakovanému povrchu. Nespornou výhodou je množství receptur, se kterými pracuje. Vyhledání a vybrání správného barevného odstínu bylo v autoopravárenství vždy velmi časově, finančně i odborně velice náročné a tento úkon se nyní díky Spektrofotometru X-Rite RapidMatch velmi usnadnil.

Pro potřeby zákazníků z oblasti průmyslu je k dispozici Spektrofotometr Selemix SP61 se snadno použivatelným uživatelským rozhraním, který ve spojení s automatickým tónovacím strojem šetří pracovní síly i náklady a podporuje provozní efektivitu.

PREZENTACE PAINT MANAGER & SELEMIX SPEKTROFOTOMETR

 

Pro všechny používané nátěrové systémy pořádá Spectrum Franěk, s.r.o. pravidelná školení, která jsou pro stávající zákazníky zdarma.


ŠKOLÍCÍ CENTRUM

centrum3.jpg

centrum1.jpg

centrum2.jpg

Od roku 2005 probíhájí veškerá školení lakýrníků ve školícím středisku PPG v Jablonci nad Nisou. Pro zlepšení kvality poskytovaných služeb jsme v roce 2011 uvedli do provozu inovované školící středisko, které slouží pro teoretická a praktická školení lakýrníků i vedoucích lakoven. Školení mají většinou dvě části. Teoretickou část, při které získá lakýrník technické znalosti o materiálech,dostupných technologíích a novinkách na trhu a praktickou část, kde si může sám okamžitě vyzkoušet chování používaných materiálů přímo v praxi. Naši technici využívají při školení nejmodernější technologie, kladou vysoký důraz na efektivitu práce a používají výhradně materiály šetrné k životnímu prostředí.

Přehled školicích programů 2018

 

LEGISLATIVA

Společnost Spectrum Franěk s.r.o., jakožto importér výrobků koncernu PPG do ČR, se zavázala k péči o životní prostředí a pomáhá lakovnám splňovat ekologické požadavky a aktuální právní předpisy. Dbá na dodržování všech legislativních nařízení, které se vážou k prodeji a zacházení s nebezpečnými látkami. Samozřejmostí je kompletní dokumentace k celému sortimentu prodávaných výrobků (technické a bezpečnostní listy, prohlášení o shodě, atesty, certifikáty, atd...).

Informace pro zákazníky týkající se zpětného odběru elektrozařízení podle §37k odstavce 3 viz : https://www.rema.cloud/wp-content/uploads/documents/rema-system/dovozci-a-vyrobci/zoEezBat_web.pdf

 

TECHNICKÁ PODPORA - PORADENSTVÍ

Náš odborný tým nabízí všem zákazníkům rozsáhlou technickou podporu a poradenství téměř ve všech oblastech lakování. Na základě více jak dvacetiletých zkušeností jsme schopni pomoc při realizaci a výstavbě lakoven, návrzích lakovacích technologií a řešení dílčích problémů.

Václav Šlauf
Technik
vslauf@spectrum-franek.cz +420 602 185 713
Tomáš Kalivoda
Technik
tkalivoda@spectrum-franek.cz +420 602 791 814
Lukáš Novák, Michal Husár
Koloristika - osobní vozy
micharna@spectrum-franek.cz +420 483 368 626
Jakub Kalina
Koloristika - průmysl
micharnaprum@spectrum-franek.cz +420 483 368 634
Martin Havel
PPG PMC Amercoat
mhavel@spectrum-franek.cz +420 602 446 352
Dalibor Tuž
PPG Industrial Coatings
dtuz@spectrum-franek.cz +420 606 688 422
Stanislav Šimon
PPG Aerospace - letecký průmysl
ssimon@spectrum-franek.cz +420 483 368 638, +420 724 731 946